Oferta

Periodontologia

  • Kiretaż/Rootplaning 380 - 450zł / kwadrant
  • Wydłużenie korony klinicznej 750 zł
  • Leczenie periodontologiczne 420 - 600 zł
  • Szynowanie 200 zł 1 ząb

Periodontologia

Zobacz co możemy Ci zaoferować

Jeśli doskwiera Ci krwawienie dziąseł lub towarzyszy wrażenie, że masz ruchome zęby, to znak, że należy udać się po pomoc do periodontologa. Dobry periodontolog nie tylko radzi, jak leczyć choroby i zapalenie przyzębia wie także jak im zapobiegać.

Sama periodontologia to dziedzina, która koncentruje się na profilaktyce oraz chorobach i zapaleniach przyzębia, a także błony śluzowej jamy ustnej. Pierwszym sygnałem, że w naszej jamie ustnej dzieje się coś niedobrego jest krwawienie z dziąseł podczas mycia zębów. Zaniedbania w tym zakresie mogą prowadzić nawet do utraty zębów, dlatego jeśli wyczuwasz ruchomy ząb lub inne dolegliwości jamy ustnej, skontaktuj się z periodontologiem. Przyczyny tego typu dolegliwości to niewłaściwa higiena jamy ustnej, zła dieta, używki czy wady zgryzu.

Dobry periodontolog obejmując pacjenta terapią dostosowuje leczenie do jego potrzeb zdrowotnych. Wykonuje m.in. zabiegi kiretażu, aplikację poddziąsłową odpowiednich leków przeciwzapalnych i antybiotyków,  jak również planuje indywidualny cykl dalszej opieki i profilaktyki. Tym samym leczy takie dolegliwości jak: krwawienie z dziąseł, nieprzyjemny zapach z ust zapobiega rozchwianiu i utracie zębów oraz odkładaniu kamienia nazębnego.